Soru Cevap | Bekir Cabalak Media
14. Yıl
İşleminizi Gerçekleştiriyoruz
Lütfen Bekleyiniz...

Soru Cevap

Biz buraya ' Mutluluk Fabrikası' diyoruz.. Neden mi ? Çünkü burada sadece mutluluğa dair şeyler yapıyoruz :)
- Platomuz sadece Bekir Cabalak Media'nın seçkin ve değerli çiftleri için özel olarak tasarlanmış, 15.000 metrekarelik arazi üzerine kurulu fotoğraf ve video çekim alanıdır.
- Platomuzun en büyük özelliği muhteşem bir gün batımına sahip olmasıdır. Öyle ki bu özelliğiyle İzmir'in o altın gün batımını platomuzun konforunda yakalayabiliyoruz ve büyüleyici kareler elde edebiliyoruz..
- Platomuzun eşsiz konseptleri sayesinde sıradanlıktan uzak, doğal, samimi kareler, videolar elde edebiliyoruz. Platomuzun kapalı ve açık alanlarındaki onlarca farklı konseptle adeta bir peri masalında hissedeceksiniz..
- Açık alanlarımız tamamiyle doğal çimle kaplı olup gelinliğiniz kirlenmeden konforlu bir çekim deneyimi geçirebilirsiniz.
- Size en iyi çekim deneyimini yaşatmak için otopark alanları, saç&makyaj hizmeti, hazırlanma alanları, dinlenme alanları, ikram hizmetleri gibi tüm detayları platomuz bünyesinde barındırıyoruz.. Böylelikle konforlu ve mutlu bir çekim deneyimi yaşıyorsunuz..
-Platomuzda çekim tercih eden çiftlerimiz ortalama 1.5-2 saatlik bir çekimde 500-600 kare fotoğrafa sahip olabiliyor.. Aynı anda video hizmeti de alabiliyor. Çekim stresi yaşamadan , konforlu ve aynı zamanda eşsiz konseptlerimizle fark yaratmak isteyen çiftlerimizin en çok tercih ettiği çekim alanı diyebiliriz.

Çekimlerimizi sadece Bekir Cabalak Media çiftleri için özel olarak tasarlanmış Bekir Cabalak Plato'da ve Tarla ve Sahil mekanlarımızda gerçekleştiriyoruz.. Tarla ve Sahil mekanlarımız platomuza 10 dakika araba sürüş mesafesindedir.

Ege'nin muhteşem gün batımının, uçsuz bucaksız deniziyle buluştuğu yer.. Sözün bittiği yerdir.. Öyle ki orada sadece fotoğraflarınız konuşur.. Romantik , aynı zamanda enerjik görüntüler alabildiğimiz, gün batımının muhteşem ışığıyla büyüleyici kareler yakalayabildiğimiz, Sonsuzluk hissi veren drone görüntüleri çekebildiğimiz bir çekim alanımızdır. Sadece Bekir Cabalak Media çiftlerine özel olan bu alanımızı platomuzla beraber kombinliyoruz.. Sahil mekanımız platomuza sadece 10 dakika araç mesafesindedir.. Bu paketi tercih eden çiftlerimizle önce platomuzda çekime başlıyoruz sonrasında günü sahilde batırıyoruz..

'Tarla' çekim mekanımız doğallığı seven , karmaşık arka planlar yerine sadeliği tercih eden, ve bazen de maceraperest ruhlu çiftlerimizin tercih ettiği bir mekandır. Özellikle Mayıs-Ekim ayları arasında gün batımının kızıllığıyla altın sarısı otların büyüleyici tonu bizi adeta mest etmektedir.. Bu mekanı tercih eden çiftlerimiz video hizmeti aldığı taktirde muhteşem drone görüntülerine sahip olabilmektedir.. Sadece Bekir Cabalak Media çiftlerine özel olan bu alanımızı platomuzla beraber kombinliyoruz.. Tarla mekanımız platomuza sadece 10 dakika araç mesafesindedir.. Bu paketi tercih eden çiftlerimizle önce platomuzda çekime başlıyoruz sonrasında güneşi tarlamızda batırıyoruz.

- Fotoğraf çekimlerimizi Türkiye'nin en özel konsept çekim platosu olan Bekir Cabalak Plato'nun eşsiz atmosferinde ve ' Tarla ' ' Sahil' gibi doğal mekanlarımızda gerçekleştiriyoruz.. Ortalama 2 saatlik fotoğraf çekimlerimiz esnasında 500-600 karelik poz arşivine sahip oluyorsunuz.
- Fotoğraf çekimimiz sonunda yanınızda getireceğiniz bir harici belleğe tüm fotoğraflarınızı hemen aktarıyoruz.
- Sonrasında ise çiftlerimizin en çok zorlandığı ama en sevdiği kısma, albüm için fotoğraf seçimine geçiyoruz.. Seçtiğiniz 30 adet fotoğrafı seçtiğiniz andan itibaren ortalama 90 günlük süre içerisinde gerekli renklendirme retouch işlemlerini yapıp baskı öncesi son kontrol için onayınıza sunuyoruz.. Sonrasında seçtiğiniz albüm modeline göre baskısı tamamlanan albümlerimizi adresinize ücretsiz kargo ile gönderiyoruz.. Albüm setimiz bir büyük albüm ( 30*60cm ) ve iki aile albümünden ( 15-20 cm ) oluşmaktadır.
- Artık deri , keten ,nubuk gibi farklı tarzlardaki en yüksek kalitede üretilmiş albümlerinizi en mutlu gününüzden bir hatıra olarak ömür boyu saklayabilirsiniz..

Video klip çekimlerimizi aşkınızın filmi olarak nitelendirebiliriz.. yada diğer tabirle ' Love Story' . Fotoğrafların anlatmaya yetmediği , aşkını tutkusunu sevgisini karelere sığdıramayan çiftlerimizin tercihi olan masalsı kliplerimiz yine o masalın geçtiği mekanlar kadar özel platomuzda ve doğanın bize bahsettiği muhteşem manzaralar eşliğinde 'Tarla' ve ' Sahil' mekanlarımızda hayat bulmaktadır.
Platomuz haricinde mekan tercihi yapan çiftlerimizin klip çekimlerinde drone kamera kullanarak bu hikayeyi daha sinematik bir hale getiriyoruz.
Video klip paketi fotoğraf paketimizin yanında alınan bir pakettir ve fotoğraf çekimi ile birlikte yapılmaktadır. Deneyimli ve sanatsal sezgilere sahip ekibimiz size en uygun sahneleri kurgulayarak bazen de zamansız spontane görüntüler yakalayarak aşkınızın büyüsünü sinema tadında size sunmaktadır.
Çekimden sonra seçeceğiniz bir müzik ile görüntülerinizi harmanlayarak sizin aşk hikayenizi oluşturuyoruz. hareketli Müziklerde 1-1,5 dakika aralığında daha slov muzik tercih edildiği taktirde 1,5-2 dakikalık bir klip hazırlıyoruz.
Ve işte ömür boyu izlemekten sıkılmayacağınız aşk filminiz hazır...

Just For Brides Make Up markamızı çekimlerimizin en belirleyici faktörü olan Saç&Makyaj için kurduk. ve iyi ki de kurduk. Çünkü özellikle İzmir'in 40 dereceye varan sıcaklarında kuaförden çekim alanına kadar geçen yolculukta gelinlerimizin makyajları akabiliyor saçları bozulabiliyordu.. Platomuz içerisinde bulunan klimalı hazırlanma alanlarımız sayesinde gelinlerimiz hazırlıklarını tamamlayıp gelinliklerini giyip birer masal kahramanına dönüşebiliyorlar. ve bu muhteşem deneyimi zahmetsiz şekilde ve en güzel halleriyle tamamlayabiliyorlar..
Saç&Makyaj markamız bünyesinde çalışan ekibimiz, alanında deneyimli görsel zevkleri yüksek kişilerden oluşmakta olup hem sizin yönlendirmeniz hem de kendi deneyimleriyle sizi çok özel ve güzel hissettireceklerdir.

Bekir Cabalak Media markası her ne kadar düğün fotoğrafçısı olarak anılsa da çekim için aslında birbirini seven iki insanın olması yeterli.. Düğün, Nişan, söz veya sevgili farketmiyor tüm çiftlerimizi 'Mutluluk Fabrikasına' bekliyoruz

Saç&Makyaj hizmeti veren tüm çalışanlarımız kadın olup çalışanlarının yarısı kadın olan bir firmayız.. ve bununla gurur duyuyoruz

Çalışanlarımızın uzmanlığı bu yönde olduğu için Saç&Makyaj markamız sadece gelinlerimize yönelik hizmet vermektedir.

Platomuzun içerisinde yer alan Hair&Make-up stüdyomuz sadece çekim için profesyonel saç ve makyaj tasarımı hizmeti verdiği için bu tür hizmetleri verememektedir.

Öncelikle Bekir Cabalak Media ailesine yani 'Mutluluk Fabrikasına' hoş geldiniz. En özel anlarınızı bize emanet ettiğiniz bin de ayrıca çok mutlu olduk.. Sizinle rezervasyon sürecinden albüm teslimine kadar uzun soluklu bir süreci beraber yürüteceğiz..
Online rezervasyonunuzu oluşturduktan sonra istemimizden şifrenizle kendi profilinize istediğiniz zaman girerek tüm süreçleri hem buradan takip edebilecek hem de fotoğraf , albüm, muzik seçimi gibi süreç boyunca gerçekleşecek tüm taleplerinizi size özel oluşturduğumuz bu interaktif portaldan bizimle online paylaşabileceksiniz..
Rezervasyon sürecinden itibaren albüm teslimine kadar tüm süreçleri size sms ve arama yoluyla bilgilendiriyor olacağız.
Eğer paketinize ekleme yapmak istediğiniz taktirde müşteri temsilcilerimize gerek whats app dan gerekse arayarak her zaman ulaşabilirsiniz..
Sizi heyecanla bekliyoruz..

Öncelikle bu heyecanı çekime kadar kaybetmeyin. Uzun bir evlilik sürecinizin en önemli dönüm noktası olan çekiminizi en güzel şekilde geçmesi için çekime hazır ve motive olarak gelmeniz önemli..
Gelinlik ve Damatlığınızı tekrar prova edip birbirinizle ayna karşısında poz çalışmaları yapabilirsiniz.. Erkeklerin saç ve sakal tarzlarını çekime göre bir hafta öncesinden planlamasında fada var.. Muhteşem bir ekip ve muhteşem bir çekim sizleri bekliyor..

Sevgili çiftimiz, uzun soluklu bir evlilik sürecinin belki de en önemli anlarına, 'Mutluluk Fabrikasına ' adım atmanıza saatler kaldı.. Mental olarak hazırlandınız belki ama çekimlerimizin vazgeçilmez unsurları olan gelinlik damatlık ve aksesuarlarınızı ( papyon , kemer, ayakkabı, kol düğmesi vb. ) lütfen tekrar kontrol edin..
Çevre illerden ( Aydın, Manisa, Balıkesir, Muğla ) gelen çiftlerimiz için belki sorun olmasa da daha uzaktan gelen çiftlerimizin bir gün önceden gelip dinlenmiş olarak çekime katılması önemlidir. Uzak illerden gelen çiftlerimizin geneli zaten Egenin muhteşem deniz ve güneşini de değerlendirmektedir. Ama bu küçük tatili çekimden sonra yapmanızı öneririz. Zira oluşabilecek güneş yanıkları sizi çekimde rahatsız edebilir.
İzmir içinden ve özellikle çevre illerden katılacak çiftlerimize trafiği de hesap ederek gelmesini öneriyoruz..
Çekime yanınızda bir arkadaşınızla gelebilirsiniz. Sizinle buluşmak için heyecanlanıyoruz..

Sevgili damatlarımız, Lütfen çekimden önce takım elbisenizi ,kol düğmesi, kemer, ayakkabı, papyon gibi aksesuarlarınızı unutmayacağınız bir yere koyun. ve hepsini çekim öncesi prova edin.
Klasik damatlık haricinde daha farklı bir kombin de kullanabilirsiniz.. Mesela Smart Casual veya Country tarzı kombinler yapabilir, Farklı renk blazer ceketler, ekoseli pantolonlar gibi tarzınızı ortaya çıkaran kombinler deneyebilirsiniz.
Her ne kadar damat traşı dense de herkesin sinek kaydı traş olması değil de kendi tarzına uygun saç ve sakal şeklini kullanmasını öneririz. Bazen kirli sakallar hafif dağınık saçlar çok daha cool olabiliyor :)

Sevgili gelinlerimiz; Eğer çekime düğünden sonra geliyorsanız lütfen çekim öncesi gelinliğinizi prova edin çünkü düğün sonrası bir haftada bile bir kaç kilo alınabiliyor ve çekime geldiğinizde sürpriz yaşayabiliyorsunuz. ve varsa sırt bağcığı, ekleme kol, ekleme etek, tül, duvak gibi aksesuarlarınızı gelinliğinizle birlikte aldığınızdan emin olun.
Saçlarınızı yıpratacak şeylerden uzak durun aynı şekilde cildinizde sivilce akne gibi şeyler oluşmasını önlemek adına diyet listenizi kontrol edin cilt bakımınızı ihmal etmeyin.
Platomuzda saç&makyaj hizmeti alacak olan gelinlerimiz istediği saç modellerini telefonlarına kaydederek Saç&Makyaj sanatçılarımızla paylaşabilirler

Öncelikle bizi tercih eden çiftlerimizin % 42 'si İzmir dışından diyebiliriz. Çevre illerden ( Aydın, Manisa, Balıkesir, Muğla ) gelen çiftlerimiz için belki sorun olmasa da daha uzaktan gelen çiftlerimizin en az bir gün önceden gelip dinlenmiş olarak çekime katılması önemlidir. Uzak illerden gelen çiftlerimizin geneli zaten Egenin muhteşem deniz ve güneşini de değerlendirmektedir. Ama bu küçük tatili çekimden sonra yapmanızı öneririz. Zira oluşabilecek güneş yanıkları sizi çekimde rahatsız edebilir :)

Platomuz İzmir'in Seferihisar ilçesinin Doğanbey beldesindedir. İzmir merkeze 60 km mesafede olup özel aracınızla gelmeniz gerekmektedir.

Tabi ki.. dışarıda hazırlanıp çekime katılabilirsiniz.. Platomuzda giyinme hazırlanma kabinlerimiz mevcut olup platomuzda da hazırlanabilirsiniz.. platomuzda giyinecekseniz çekim saatinizden yarım saat önce gelmeyi unutmayın.

Bu soru çiftlerimiz tarafında bize sıkça soruluyor.. Eğer çekiminizi düğün günü yapmak zorunda değilseniz düğün harici bir gün tavsiye ediyoruz.. Tecrübelerimize dayanarak düğün günü gerek o günün stresinden gerekse zaman baskısından dolayı çiftlerimiz rahat poz veremeyebiliyor ya da o günün stresi yüzlerine yansıyabiliyor.. Diğer yandan düğün günü çekim düşünen çiftlerimiz düğün saatinin ortalama 20:00 gibi başlayacak olmasından dolayı gün batımı periyoduna katılamayacaklardır.

Bir fotoğraf veya video doğru ışıkla doğru açıda ve doğru pozu yakaladığın zaman mükemmel olur.. Bizim de tüm çabamız aslında bunu yakalamak üzerine kurulu diyebiliriz. Platomuzun gölgelendirme sistemleri ve tasarımı günün her saatinde doğru ışıkta çekim yapmak üzerine dizayn edilmiştir. Diğer yandan platomuzun muhteşem bir gün batımı olduğunu da çok yerde belirtmiştik.. Gün batımı ışığı doğanın bize bahşettiği çok özel bir ışıktır.. ama en iyi ışık tabiri aslında görecelidir.. Herkesin zevkine, verilen pozlara, istenen ambiyansa göre değişebilen göreceli bir kavramdır.

Tabi ki.. Platomuzda klimalı kıyafet değişim kabinlerimiz bulunmaktadır.Dilerseniz kıyafetlerinizi çekimden yarım saat önce gelerek platomuzda değiştirebilirsiniz..

Sadece fotoğraf paketi alan çiftlerimizin çekimlerine bir fotoğrafçımız katılmaktadır. Hem fotoğraf hem video paketi alan çiftlerimizin çekimlerine iki ekip arkadaşımız katılmakta olup fotoğraf ve video çekimlerini aynı anda eşzamanlı olarak gerçekleştirmektedirler.

Tabi ki.. Ek olarak hizmet satın almak istediğinizde müşteri temsilcimizi arayarak ya da whats app iletişim hattımızdan yazarak müsaitliğimiz var ise ekleme yapabilirsiniz..

Kendinizin kamera karşısında uygulamada zorlandığı çok spesifik pozlarda fotoğraf sanatçılarımızdan yardım almak adına poz gösterebilirsiniz.. ama sürekli buna bağlı bir çekimi çok doğru bulmuyoruz.. Çekim boyunca belirli pozlara sabit kalmak hem fotoğrafçımızın hem çiftimizin yaratıcılığını , özgürce hareket edebilmesini engelleyebilmektedir. Sürekli telefonla bir şeyler gösterip ona odaklanmak fotoğrafın gerçek doğasını ' doğal anları yakalama' yı imkansız kılmaktadır. Bunun yerine aklınızdaki pozları herhangi bir görsel göstermeden fotoğraf sanatçımıza sergilemeniz çok daha doğru olacaktır.
Biz çiftlerimizin kendilerine özgü pozlarının olmasından yanayız.. Profesyonel fotoğraf sanatçılarımız sizin vücut yapınıza, tarzınıza, gelinliğinize uygun pozlara sizi zaten yönlendirecektir. ve bu doğal akış içerisinde sizinde yaptığınız doğal eklemeler ortaya muhteşem bir çekim deneyimi çıkartacaktır.

Öncelikle bu konuda lütfen gerilmeyin.. Biz bir aileyiz ve sizin en özel anlarınızı kaydetmek için buradayız.. Zaten platomuza geldiğiniz andan itibaren güler yüzlü ekibimizi ve sıcacık ortamımızı gördüğünüzde tüm gerginliğiniz geçecektir..
Diğer yandan fotoğraf sanatçılarımız size uygun pozlara doğallığı bozmadan sizi yönlendireceklerdir. bu konuda endişeniz olmasın..

Tarla ve sahil gibi mekanlarımızı kullanacak çiftlerimiz gelinlik& damatlık harici ikinci bir kombini daha tercih edebiliyorlar.. Zamanı daha optimal kullanmak ve çekimdeki enerjiyi düşürmemek adına 2 den fazla kombin önermiyoruz.

Sizinle muhteşem bir çekim deneyiminin sonunda geldik.. ve çekiminiz biter bitmez daha platomuzda çayınızı yudumlarken çektiğimiz tüm fotoğrafların dijital hallerini aldınız.. Artık bir an önce eve gidip tüm bu harika fotoğraflara bakmak istiyorsunuz biliyoruz.. Bundan sonraki fotoğraf ve video çekim sürecinin nasıl işleyeceğiyle alakalı kısacık bilgilendirelim sizleri..
Kurduğumuz kurumsal altyapı ve profesyonel sistemle siz değerli çiftlerimizin tüm süreci şeffaf ve kolaylıkla izleyebileceği bir algoritma oluşturduk.. Öncelikle web sitemiz üzerinden üyeliğinize giriş yaparak seçtiğiniz 30 adet fotoğrafı aktarıyorusunuz. Video klip hizmeti de alan çiftlerimiz ise aynı şekilde yine web sitemiz üzerindeki müzik arşivimizden seçim yaparak veya kendileri istedikleri bir müziği belirterek süreci başlatabiliyorlar.. Fotoğraf ve müzik seçimleri yapıldığı andan itibaren 60 iş günü içerisinde klibiniz ve editlenmiş fotoğraflarınız hazırlanmaktadır. Yine web sitemiz üzerindeki üyeliğinizle görebileceksiniz.. Bu aşamada onay verdiğiniz taktirde albümünüz baskıya gönderilecektir.. Ortalama 15 iş günü içerisinde de albümünüz bize verdiğiniz adrese ücretsiz kargoyla kargolanacaktır.
Sonunda tüm bu muhteşem deneyimi ömür boyu saklayacağınız hem dijital hem dokunulabilir anılara dönüştürdük.. çok mutlu ve gururluyuz.. hayatınızın en önemli anlarında bizi tercih ettiğiniz için de çok teşekkür ediyoruz..

Maalesef böyle bir hizmetimiz bulunmamakatadır.. Her fotoğrafın açısı farklı olacağı ve bu genel zayıflatmanın her fotoğrafta yapılması gerektiği için teknik olarakta zaten çok mümkün değildir..

Bu tür detayları düzelten programlarımız mevcut.. Doğallığı bozmadan sivilce, leke, kızarıklık gibi cilt sorunlarını giderebiliyor dişlerdeki sarılıkları beyazlatabiliyoruz..